2011. június 28., kedd

Nem lett városi emléknap június 4.




Gyors jelentés a ma délutáni testületi ülésről:

Ehhez kapcsolódóan szemezgetés a városokból, ahol önkormányzati szintű trianon megemlékezés volt, vagy városi emléknappá nyilvánították június 4-ét, nálunk ez is megerőltető....

Várpalota:

Dabas:

Sümeg:

Dunaújváros:

Tápiószele:

Hajdúszoboszló:

Kazincbarcika:

Ópusztaszer:

Vác:

A helyi képviselőinknek meg néhány mondat a fidesz.hu-ról, 2010-ből:

Emlékülést tartott ma az Országgyűlés a 1920-as trianoni békeszerződés aláírásának 90. évfordulóján; a megemlékezésen beszédet mondott Schmitt Pál házelnök, Sólyom László köztársasági elnök és Német László nagybecskereki püspök. Az emlékülésen az MSZP-frakció nem vett részt.

A Trianon-emlékülés délután fél ötkor, a szerződés kilencven évvel ezelőtti aláírásának pontos időpontjában, a nemzeti zászló és a történelmi zászlók bevonulásával, harangzúgással, majd a Himnusszal vette kezdetét.

Az Országgyűlés elnöke ünnepi beszédében kiemelte: kötelességünk előre tekinteni, és a megváltozott körülmények közepette minden lehetőséget megragadni sebeink gyógyítására.

Nem revíziót - hanem békét és gyümölcsöt hozó együttműködést kínálunk szomszédainknak és Európának. Európa jövője is a közös értékek megőrzésében rejlik, az emberek jogain és méltóságán, a kölcsönös tiszteleten és bizalmon alapszik - fogalmazott.

Schmitt Pál hangsúlyozta: az újonnan megalakult Országgyűlés már nem üres kézzel érkezett a pénteki évfordulóra.

Törvényt alkottak az állampolgárságról, így minden magyar ember számára lehetővé válik, hogy szabad akarata szerint a nemzet alkotó részévé váljék. Törvénybe foglalták, hogy június 4-e a nemzeti összetartozás napja, és törvényt alkottak a nemzeti összetartozás melletti tanúságtételről - mutatott rá a fideszes politikus.

"Ezzel eleget tettünk a nemzet kívánságának, a nép akaratának, és lelkiismeretünk parancsának. Eleget tettünk továbbá a Magyar Köztársaság Alkotmánya 6. paragrafusának, amely kimondja, hogy Magyarország felelősséget vállal a határon túli magyarokért" - fogalmazott.

Schmitt Pál reményének adott hangot, hogy a magyarok lakta térség teljes európai uniós integrációja tíz év múlva, a békeszerződés százéves évfordulójára valósággá válik, a bennünket elválasztó határok eltűnnek, az Európai Unió alapvető szabadságjogai maradéktalanul érvényesülnek a kárpát-medencei régióban is.

Ha szolidaritásunk és elkötelezettségünk nem csökken, ha komolyan vesszük a nemzet határok feletti újra egyesítését, akkor majd tíz év múlva mondhatjuk, hogy a sokáig elhallgatott vagy letagadott történelmi valósággal szembenéztünk, - "a múltat bevallottuk" és "rendeztük végre közös dolgainkat" - mondta.

Schmitt Pál kiemelte: elődeink bíztak abban, hogy a tört részére fogyatkozott Magyarország, amely belsőleg konszolidált, kifelé akcióképes, Kelet-Európa nyugalmának legmegbízhatóbb, életerős támasza lehet.

A házelnök ünnepi beszéde zárásaként, Széchenyi Istvánt, a legnagyobb magyar szavait idézte: "Nem nézek én, megvallom, annyit hátra, mint sok hazám fia, hanem inkább előre; nincs annyi gondom tudni valaha mik voltunk, de inkább átnézni idővel mik lehetünk, és mik leendünk. A múlt hatalmunkból elesett, a jövendőnek viszont urai vagyunk."

2011. június 7., kedd

Csalódás-Június 4.

2010-ben a Magyar Országgyűlés a Nemzeti Összetartozás Napjává nyilvánította június 4-ét. Vonatkoztassunk el attól, hogy maga a Trianon szó maradt ki a nemzeti összetartozás napjának még a nevéből is, hogy nem „Trianoni gyásznap” vagy éppen „Trianoni emléknap” lett június 4-e.
Attól viszont nem igazán tudok elvonatkoztatni, hogy a trianoni diktátum aláírásának 90. évfordulója alkalmából június 4-ét a Nemzeti Összetartozás Napjává nyilvánító törvény nem rendelkezik a Nemzeti Alaptanterv módosításáról is, melyben június 4-ét például ugyanolyan kiemelt eseményként tanulnák a diákok, mint március 15-ét vagy éppen október 23-át. Nem rendelkezik továbbá a törvény az oktatási intézményekben tartott megemlékezések előírásairól, lebonyolításáról sem. 

Mindezek fényében elgondolkodhatunk rajta, miért is történt meg ez az impotens, látszat intézkedés? Miért nyilvánították a Nemzeti Összetartozás Napjává június 4-ét, amikor fideszes vezetésű városok sem ünneplik meg? Amikor egy darab magyar zászlót nem képesek kitűzni a Városházára? Amikor városi szintű megemlékezést sem vagyunk képesek megtartani? Amikor a meghívott városvezetők nem jönnek el a megemlékezésre? EZ NEM A JOBBIK MAGYARORSZÁGÉRT MOZGALOM tagjainak a napja, hanem a magyarság legsúlyosabb tragédiájára való emlékezés, mert csak így őrizhetjük meg magyar identitásunkat, mert csak így biztosíthatjuk a külhoni magyarokat szolidaritásunkról, mert csak így tanulhatunk a történelemből!

Egyszerűen feldolgozhatatlan számomra az az érdektelenség, amire idén június 4-én kellett rájönnöm. Erősen el kell gondolkodnunk azon, hogy az Ócsa város fórumpótló blogján olvasott példát követve, mi is városi emléknappá nyilvánítsuk június 4-ét! Talán akkor nem degradáló fideszes városvezetőként vagy független önkormányzati képviselőként megjelenni egy ilyen megemlékezésen. Talán akkor majd kikerülhetnek a zászlók a Városházára és a villanyoszlopokra. Talán akkor majd tudatosul az emberekben, hogy ez nem a jobbikosok napja, hanem minden magyar emberé. Kivéve persze a hazaáruló kommunista és liberális, magyarellenes csőcseléket…

2011. június 5., vasárnap

A dolgozók nem adják fel-levél a FÉG vezetőinek

Fég Konvektorgyártó ZRT
Ócsa, Kiss János u. 34-38.



Gyarmathy Attila Vezérigazgató        és
Ámon Csaba Gazdasági vezérigazgató   részére


2011. május 10.-én az üzemi tanácstól átvettek írásban egy levelet, amelyben  a dolgozókat érintő kérdések lettek megfogalmazva. Ezen a napon 13 órakor bejelentették a munkavállalóknak, hogy csoportos létszámleépítésre tesznek bejelentést a munkaügyi központ felé. A feltett kérdések elől azzal a megjegyzéssel hátráltak ki, hogy későbbi időpontban térnek vissza rá. A dolgozók a következő naptól nem léphettek be a gyárba. Megjegyezném, hogy a törvény előírása szerint a dolgozók nagy többségét érintő intézkedések előtt az üzemi tanácsot tájékoztatni kellett volna, ezt nem tették meg. Tehát ez a lépés mondható törvénytelennek?

A kérdésekre a mai napig nem kaptunk válaszokat. Az üzemi tanács és a dolgozók tájékoztatása a mai napig nem valósult meg. Most már második bérfizetés napja közeleg, de sem fizetést, sem felmondási papírt, sem tájékoztatást nem kaptunk. Még a FÉG munkavállalói vagyunk.
Törvény adta lehetőségünket akarjuk érvényesíteni és követeljük a tájékoztatás megtételét.

Tényeket akarunk hallani és látni. 160 család megélhetése már veszélyben van, kritikus a családok helyzete. Gyógyszert nem tudnak kiváltani, közműveket kapcsolnak ki, élelemre nincs pénz. A törvény betartása, a tisztesség és emberség is azt kívánná, nem beszélve a becsületről, hogy legalább a ránk vonatkozó részletekről kapjunk tájékoztatást. Nem egy pár szétszórt levelet kérünk, talán annyit megérdemlünk, hogy szemtől szembe érveljenek. Feltettük számtalanszor a kérdést és kértük, szinte könyörögtünk még az utolsó benntöltött napon is, hogy tegye meg a vezetés a felszámolás kezdeményezését.

Újabb kérdést teszünk fel, miért nem tették meg a lépéseket  és a mai napig miért nem tették meg a felszámolás kezdeményezését. Mire, kire vártak, várnak? Gyarmathy úr válasza mi volt rá? Ugye emlékszik: - Már biztosan megtette valaki. Ez egy felelős vezető válasza?
Ha időben léptek volna most nem itt tartanának a családok, mert lehetőségük lenne a munkanélküli segélyből túlélni. Vagy rosszul látom? Minden nagyon jól működött és semmi gond nem volt a likviditással? Ha előbb nem vált nyilvánvalóvá, akkor március 16.-án tudatosulni kellett volna annak a ténynek, hogy nincs mentőöv. Pénz nincs, tehát a gyár befejezheti ténykedését. A mai napra már rendezett lett volna a mi helyzetünk.

Már észrevehették, hogy ez a 160 dolgozó rendkívül összetartó és a törvény adta lehetőségeket minden fórumon, hivatalban és nyilvánosságon igénybe veszik a jövőben is.
Amennyiben 2011. június 12.-ig az intézkedésekről és felmondásokról nem kapunk tájékoztatást a törvény lehetővé teszi számunkra a rendkívüli felmondások kikényszerítését, ugyan azok a jogaink lesznek mint a rendes felmondásoknál.
Már a nulladik percben vagyunk, emberéletek a tét. Nincs közöttünk és lehet, hogy hidegen hagyja, de volt már öngyilkossági kísérlet is. A lelkiismerete ezt is elviseli?

Válaszukra és hatékony intézkedésükre várva maradunk tisztelettel:


                                                     FÉG konvektorgyártó ZRT
                                                             Üzemi tanács
Ócsa, 2011. június 03.